Po krátkom prológu je lídrom pretekov Kaden Groves z BikeExchange, Peter Sagan skončil desiaty

Stredu poobede Hlavné námestie v Košiciach najskôr patrilo tímovej prezentácii, po nej tu cyklisti absolvovali prológ dlhý 1600 metrov. Profilovo bola trasa súboja s chronometrom jednoduchá, rovinatá. Ani z technického hľadiska nebol prológ náročný, pretekári čelili len jednej zákrute.

Krátka trasa bola zárukou tesných rozostupov vo výsledkovej listine. Favoritov nakoniec prekvapil Kaden Groves z tímu Team BikeExchange. 22-ročný Austrálčan strávil na bicykli minútu a 50 sekúnd a získal najcennejšie víťazstvo vo svojej krátke kariére. Stal sa priebežným lídrom podujatia a na pódiu si prevzal žltý dres.

Druhé miesto v prológu obsadil Jannik Steimle z Deceunincku – Quick-Step, ktorý stratil na víťaza tri desatiny sekundy. Obhajca minuloročného víťazstva sa na pódiu obliekol do zeleného dresu. Minimálnu stratu mal aj tretí Marceli Boguslawski z HRE Mazowsze Serce Polski. V prvej etape ponesie bodkovaný dres.

Veľmi dobrý výkon v prológu predviedol aj Julius Johansen. Jeho manko na prvého Grovesa boli tri sekundy, v cieli prológu mu patrilo 13. miesto. Bol tak druhým najlepším jazdcom v súťaži do 23 rokov, zajtra bude mať na sebe biely dres.

Zo Slovákov bol najrýchlejší Peter Sagan. 31-ročný pretekár Bora – hansgrohe stratil dve sekundy, v prológu obsadil desiate miesto. Vedie tak súťaž Slovákov.